poniedziałek, 16 kwietnia 2012

I Komunia Święta w stylu vitage

Witam Was z ten deszczowy poniedziałek.

Dziś chciałabym Wam pokazać kilka kartek w różnych formatach na bardzo szczególną okazję - I Komunię Świętą. W zasadzie są to bardzo proste kartki i niewiele materiałów trzeba, by wykonać podobne. U mnie tym razem główną częścią kompozycji stały się piękne vintage'owe obrazki Marianne Design. Głównym zdobieniem zaś są perełki w płynie, które występują zarówno na obrazkach, jak i stanowią element kompozycji. 

Pierwsza karteczka - kwadratowa - jest najbardziej warstwowa. Oprócz obrazka są tu koronki MD, kilka wykrojnikowych kształtów oraz stokrotki, pasujące bardzo na tę okazję. 

Druga kartka formatu A6 już nieco prostsza, tło zdjęcia to również wykrojnikowa serwetka Sizzixa i kilka gałązek. Do tego oczywiście stokrotki.
Trzecia, najszybciej wykonana kartka, niezwykle prosta, ale dzięki obrazkowi i perełkom w płynie również klimatyczna, to kartka w formacie DL. Dodałam tu tylko kilka tekturek i napis. 
Jak widzicie bardzo niewiele trzeba, by własnoręcznie wykonać kartkę na tak szczególną okazję. Taka kartka z pewnością sprawi obdarowanej osobie mnóstwo radości. Podpowiadam również, że wewnątrz kartki można zrobić kieszonkę na małą kopertę, do której może trafić jakiś drobiazg (np. łańcuszek, zawieszka).

Pozdrawiam serdecznie,


Materiały ze sklepu Kreatywny Zakątek użyte do powyższych prac:

2 komentarze:

  1. Fajnie wyglądają te vintage'owe obrazki :)
    Bardzo podoba mi się ostatnia propozycja!

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne, klimatyczne kartki. Mnie również ostatnia podoba się najbardziej :)

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie ślad :)