środa, 15 lutego 2012

Tuszowane Ateciaki

Witajcie. Chciałabym zaprezentować dzisiaj dwa skromne ATC, wykonane w główniej mierze na bazie tuszów. Być może sposób jest Wam znany, jednak dla tych, którzy nie spotkali się z taką techniką, przedstawię w krótki sposób jak sprawić, by na wytłoczonym folderem papierze, odbity stemplem motyw znajdował się wyłącznie w tle, a nie na zembossowanym motywie, tak jak to widać na tym ATC.


Krok pierwszy to przygotowanie narzędzi: folderu do wytłaczania, bloczka akrylowego, stempla mającego stanowić tło oraz odpowiedniego tuszu. Generalnie nie polecam tu takich, które posiadają miękką gąbeczkę do odbijania, gdyż tusz dostaje się wówczas również na motyw. U mnie sprawdził się najlepiej tusz Memento.


Kolejny krok to odbicie wybranego tła na folderze. Należy to zrobić na tej stronie, gdzie motyw jest wklęsły.


Teraz dość szybko staramy się złożyć naszą "kanapkę" i wytłoczyć motyw, tak by tusz nie zdążył wyschnąć. Otrzymujemy taki efekt:


A teraz przystępujemy do tuszowania i zdobienia. Ostatecznie w przypadku samochodu zdecydowałam się na  kryjący puder do embossingu, więc zabieg nie był konieczny, jednak w przypadku wykorzystania bezbarwnego tuszu do embossingu, jak na pierwszym ATC, efekt jest lepiej widoczny. A oto gotowa praca:


Użyte materiały:

Jeśli ktoś pragnie przygarnąć prezentowane ATC lub jest zdecydowany na wymiankę, zapraszam na mojego bloga. Pozdrawiam ciepło.


9 komentarzy:

 1. Wow - to jedyne co jestem w stanie wydusić ;o)

  OdpowiedzUsuń
 2. I to głośne wow :) Kurs kusi, oj kusi do stworzenia czegoś takiego!

  OdpowiedzUsuń
 3. Aniu rewelacyjny kursik, a Ateciaki są GENIALNE!!! I więcej słów mi zabrakło:)

  OdpowiedzUsuń
 4. efekt super, ale nie rozumiem jak to się robi.. wytłoczony motyw pomiziałaś tuszem bezbarwnym, czy miałaś stemple które pasują do płytki czy jak?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mia, rozumiem, że pytasz nie o robienie tła, tylko dalszy krok, czyli embossowanie na gorąco? do pokolorowania wytłoczonego motywu użyłam specjalnego markera, potem posypałam pudrem i ogrzałam :) gotowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak - o to mi chodziło. Dziękuję za wytłumaczenie ;-*.

   Usuń
 6. Piękne prace, niezwykłe pomysły!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. przepiekne prace jestem pod wrażeniem ujął mnie pierwszy ATC :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie ślad :)