piątek, 16 września 2011

Lampkę wina?


Witajcie! Chciałabym przedstawić Wam dzisiaj ostatni debiut na blogu Kreatywnego Zakątka. Przyznacie chyba, że reszta ekipy spisała się na medal i wszystkie dotychczasowe inspiracje były zachwycające :) Moja praca jest dość skromna, gdyż zdecydowałam się na zawieszkę na butelkę, jednak ostatnio pojawiłsię pretekst do wykonania właśnie takiej formy.

Dołączenie do grona projektantek potraktowałam jako olbrzymie wyróżnienie i postanowiłam uczcić ten fakt lampką wina. Etykieta tego, które skosztowałam natchnęła mnie do przyozdobienia butelki portugalskiego Porto, którym chciałam z okazji urodzin obdarować osobę z rodziny. I tak zamiast kartki okolicznościowej, powstała zawieszka, na której pojawia się zestawienie czekoladowego brązu z różem i kremem.


Jako bazy użyłam dwustronnego papieru. Brzegi wyciętej kartki zaokrągliłam zaokrąglaczem rogów X-Cut, dziurkaczem kołowym zrobiłam otwór na szyjkę butelki i zbigowałam papier tak, by między zagięciem a otworem było miejsce na umieszczenie napisu. Następnie przygotowałam papiery do ozdabiania. Nie obyło się bez postarzania brzegów kartki oraz obszyć maszynowych. Na zawieszce pojawiają się dwa napisy, do zrobienia których użyłam umieszczonych na bardzo wygodnych bloczkach akrylowych Papiermanii stempli silikonowych oraz mojego ukochanego tuszu Memento w kolorze Rich Cocoa. Lubię trójwymiarowe formy i w przypadku zawieszki mogłam zaszaleć z dużym kremowym kwiatem umieszczonym na kawałku gazy. Storczyki wycięłam z ulotki reklamowej, a gałązkę wykrojnikiem. Całości dopełnia kokardka spięta cudnej barwy ćwiekiem z perełką oraz plastikowe kryształki w kolorze różowego kwarcu.

Życzę Wam wszystkim miłego nadchodzącego weekendu.


5 komentarzy:

  1. No w końcu jakiś fajny temat. A co jest w butelce? :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie wygląda :) a na stole przy świecach... :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Anonimowy, na zdjęciu półwytrawne wino:) ale zawieszka, wędrując do nowej właścicielki, uwiesiła się szyi wytrawnego portugalskiego Porto :)

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie ślad :)