środa, 4 maja 2011

Szary miś z niebieskim noskiem czyli Tatty Teddy


Podejrzewamy, że wielu osobom nie trzeba przedstawiać tego znanego na całym świecie misia. Ale na pewno wiele z Was nie zna jego wzruszającej historii. Zachęcamy do obejrzenia filmiku na oficjalnej stronie, która w piękny sposób ją opowiada.Tutaj również postaramy się ją krótko przedstawić.

Wyobraźcie sobie mały stary, rozsypujący się domek, a przy nim górę niepotrzebnych rupieci. Wśród tych wszystkich śmieci - zapewne przez pomyłkę - znalazł się mały brązowy miś. Leżał tam bardzo, bardzo długo. W końcu na misia spadł śnieg, potem pokrył go lód. Jego brązowe futerko zrobiło się szare, a nosek niebieski. Biednemu misiowi było bardzo, bardzo zimno, czuł się samotny, niekochany i był bardzo smutny...
Nadeszła wiosna i zrobiło się cieplej. W pobliżu zburzonego domku bawiła się mała dziewczynka. W pewnym momencie zauważyła zniszczonego szarego misia z niebieskim noskiem i zdziwiła się bardzo jego dziwnymi kolorami. Uznała, że mimo wszystko jest śliczny i jak mogła najszybciej pobiegła z misiem do domu. Babcia dziewczynki naprawiła go jak potrafiła najlepiej, ale nie było to proste. Na misiu widoczne były wyraźne szwy i łaty  Jednak dla dziewczynki miś wyglądał idealnie.
W domu dziwczynki było ciepło i przytulnie. Miś poczuł, że równie ciepło i przytulnie robi się w jego serduszku. Mimo to jego futerko nie powróciło do dawnego koloru - pozostało szare, a jego nosek niebieski. To jednak sprawiało, że miś wyglądał bardzo wyjątkowo. Mała dziewczynka przytuliła misia bardzo mocno, pocałowała go w niebieski nosek i wyszeptała: "Ode Mnie Dla Ciebie" (From Me To You). Kochała go jak nic innego na świecie, swojego małego szarego misia z niebieskim noskiem - misia Tatty Teddy.


Dzisiaj misia kochają zarówno dzieci jak i dorośli. Można go spotkać m.in. na kubkach, piórnikach, w postaci breloczków, maskotek - w różnych sytuacjach i na tysiące różnych sposobów. W Polsce jest znany od dawna między innymi wśród krzyżykowych hafciarek. Teraz mogą go poznać również scraperki. W Kreatywnym Zakątku obok innych majowych nowości pojawiła się kolekcja


a w niej mnóstwo misiów Tatty Teddy na stemplach, naklejkach, papierach itp. Dostępne są nawet dwa rodzaje tuszu w trzech kolorach: szarego futerka, nici którymi miś został pozszywany i niebieskiego noska :)

Serdecznie zapraszamy!

2 komentarze:

  1. uwielbiam tego misiaka- kiedyś jako haftowanego - a teraz czekam na stemple i papiery sccrapowe!

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie ślad :)