poniedziałek, 9 maja 2011

Słodka polewa na babeczkach - jak to jest zrobione?

Z mas Sculpey można tworzyć wiele ciekawych rzeczy. Od jakiegoś czasu bardzo modne są miniaturki jedzenia, a szczególnie słodkości. Babeczki, lody, desery wszystko wygląda bardzo realistycznie i apetycznie :) Z takiej miniaturki można zrobić na przykład zawieszkę, kolczyki, breloczek lub wykorzystać po prostu jako ozdobę.Aby uatrakcyjnić swoje "wypieki" warto pokryć je lukrem, polać czekoladą lub dodać bitą śmietanę. Jak to zrobić? Nie jest to takie trudne. Oprócz masy w pożądanym kolorze potrzebujemy preparatu Sculpey Bake&Bond.


Aby otrzymać płynną  kolorową masę należy odlać nieco preparatu do pojemnika. Następnie dodać rozdrobnioną masę Sculpey i dokładnie wymieszać. Masa musi być gładka i jednolita. To tyle :) Taką masę można już nakładać na nasze łakocie.

Zachęcamy do obejrzenia filmu przedstawiającego opisaną wyżej "procedurę":Pozdrawiamy!

4 komentarze:

 1. A można zamiast modeliny tej firmy dodawać modelinę fimo lub inną by powstała taka masa??

  OdpowiedzUsuń
 2. świetne...zawsze sie zastanawiałam jak to jest robione:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Można użyć innej masy, tylko po co? Sculpey jest najlepszy, po za tym dużo tańszy. Kiedyś używałam innych mas ale teraz wszystko lepię Sculpeyem. Wypróbuj Sculpey Premo!, według mnie, będzie to tego najlepszy.
  Przy okazji, czym się różnią nowe kolory 'gold', czy tylko odcieniem?

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że można dodać inną modelinę. Ponieważ jednak nie używam innej masy efektu nie gwarantuję.
  Rzeczywiście Sculpey przewyższa jakością inne modeliny, a cena Premo! Sculpey jest bardzo konkurencyjna. Ostatnio została poszerzona paleta kolorów, co daje naprawdę duże możliwości.
  Nowe kolory gold różnią się tylko odcieniami. Wszystkie są metaliczne.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie ślad :)