piątek, 11 maja 2012

Przy kawie z produktem miesiąca

Witajcie :)

Dziś rozpoczynamy nowy cykl na blogu - "Przy kawie". Będziemy się tu spotykać raz w tygodniu o 16.00 z kawą (lub herbatą) i poznawać się bliżej z jakimś produktem - co miesiąc innym. Będziemy się inspirować, bawić i przyjmować gości, ale o tym za tydzień :)

Dzisiaj chciałabym Wam przybliżyć ćwieki. A dokładniej moją ulubioną serię ćwieków 7 mm Artemio. W każdym zestawie jest 6 różnych kolorów, a w obrębie każdego koloru znajdziemy ćwieki gładkie i z wzorkiem - kropkami lub serduszkami. Zestawów kolorystycznych jest wiele, dzięki czemu łatwo wybrać coś dla siebie:


Każdy zestaw idealnie pasuje kolorystycznie do innych artykułów z tej samej kolekcji.Jeżeli ktoś jeszcze nie wie do czego służą ćwieki - wyjaśniam :)

Ćwiek to metalowy drobiazg kształtem przypominający pinezkę z dwiema płaskimi nóżkami:Poza zdobieniem pracy pomagają również trwale i solidnie połączyć kilka elementów ze sobą, np. kilka kwiatków różnej wielkości, kwiatki i inne elementy do papieru itp. Wystarczy włożyć obie nóżki w otwór w kwiatku lub papierze i odgiąć je na boki - wtedy mamy pewność, że nasza ozdoba na pewno się nie odklei.

Otwór w kartce robię zazwyczaj nożykiem, dzięki czemu papier wokół miejsca wbicia ćwieka nie jest pognieciony ani zniszczony. Do tego celu równie dobrze nada się szpikulec, ostre nożyczki itp.Prosta karteczka gotowa w kilka minut:
Na koniec kilka prac, w których wykorzystałam ćwieki z powyższych zestawów:
Na koniec mogę dodać jedynie, że polecam je z czystym sumieniem :) 
Na kolejne spotkanie przy kawie zapraszam w czwartek o 16.00.

Pozdrawiam serdecznie,2 komentarze:

  1. Super pomysł na nowy cykl - bardzo mi się podoba :) O ćwiekach wiem sporo, sama często wykorzystuję je w swoich pracach. Z niecierpliwością czekam na kolejne odsłony i nowe propozycje wykorzystania różnych materiałów :)

    OdpowiedzUsuń
  2. uwielbiam ćwieki -dlaczego takich jeszcze nie mam ;)) ?

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie ślad :)