środa, 7 marca 2012

Etui

Witajcie :)

Dziś znów będzie filcowo - tym razem praktycznie. Uwielbiam oryginalne pokrowce na różne rzeczy - okulary, telefon, długopisy czy inne podręczne drobiazgi. Uszycie tego zajęło mi jeden wieczór.

Z brązowego filcu wycięłam przód i tył pokrowca. Do tego celu bardzo polecam nożyk obrotowy - znacznie ułatwia precyzyjne, równe cięcie. Łuki wycięłam nożyczkami. Wszelkie nierówności na brzegach maskuje ścieg, który wybrałam do szycia, więc nie trzeba tak bardzo się przejmować krzywiznami :)

Przed zszyciem obu części naszyłam na przód kwiatka wyciętego z niebieskiego filcu przy pomocy wykrojników Spellbinders. Przeszyłam jedynie kółko w środku. Dzięki temu płatki kwiatka delikatnie odstają. Po zszyciu brzegów pokrowca przyszyłam w środku zatrzask zabezpieczający telefon przed wysunięciem. Na zewnątrz w miejscach przyszycia zatrzasku umieściłam guziki. Do szycia użyłam brązowego i błękitnego kordonka.

Gorąco zachęcam do spróbowania nawet te osoby, którym się wydaje, że nie nadają się do szycia. To naprawdę proste. W ten sposób możemy szybko i małym nakładem kosztów zrobić oryginalny drobiazg dla siebie lub dla kogoś bliskiego.

To tyle na dzisiaj. Koniecznie zajrzyjcie do nas w piątek - pojawi się nowe wyzwanie.
Tymczasem życzę miłego dnia!Użyte materiały:
Nożyk obrotowy
Zestaw wykrojników Spellbinders - Carnation Creations


3 komentarze:

  1. Świetny! Prosty i elegancki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękne, bardzo oryginalne etui. Wspaniały pomysł na prezent, do skopiowania :)

    OdpowiedzUsuń
  3. tak, tylko jeszcze trzeba mieć cierpliwość... i to wszystko takie równiutkie.... bardzo ładne

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie ślad :)