sobota, 30 października 2010

Urodzinowy komplet z filcem w tle

Coraz popularniejsze stają się własnoręcznie wykonane prezenty. Dzisiaj proponujemy notes i zakładkę do książki z kartką do kompletu wykonany przez Iskierkę. Aby prezent długo służył i wyglądał solidnie do jego zrobienia wykorzystany został filc samoprzylepny.

Okładki notesu zrobione z tektury, na zewnątrz oklejone filcem, w środku papierem do scrapbookingu. Do środka wklejony jest bloczek z samoprzylepnymi karteczkami, który można uzupełnić, kiedy karteczki zostaną zużyte.


Zakładka to nic innego jak wycięty kawałek zwykłego kartonika oklejony ze wszystkich stron filcem w taki sposób, aby jedyne łączenia znajdowały się pod naklejonym na wierzch kremowym kartonikiem (dla usztywnienia) i papierem do scrapbookingu (dla ozdoby). Dzięki temu brzegi nawet przy częstym użytkowaniu nie będą się rozklejać ani strzępić. Na górze zakładki jest zrobiona mała dziurka, przez którą przewleczone są zawiązane ozdobne wstążeczki.


Kwadratowa kartka wykonana jest z kremowego kartonika. Na brzegach ma szeroką filcową ramkę. Wewnętrzne brzegi ramki przykrywa papier do scrapbookingu przyklejony na taśmie piankowej. Filc został również użyty jako podkładka pod kartonik z napisem, co ciekawie go uwypukla

 Wnętrze kartki również zostało ozdobione tymi samymi materiałami co reszta.Niektóre materiały użyte do zrobienia kompletu:
Filc samoprzylepny w kolorze brązowym
Perły i kryształy Prima Marketing
Kwiatki Country Elegance Prima Marketing
Wstążka z organzy "Swirl"


To tyle na dzisiaj :)
Miłego popołudnia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie ślad :)